Drodzy Rodzice

Przeczytajcie swoim dzieciom opowiadanie B. Szelągowskiej „Zabawkowe smutki”, a potem porozmawiajcie na temat tego opowiadania. Ilustracje do opowiadania znajdują się w książce str. 78-79. (opowiadanie w załączniku poniżej)

„Zabawkowe smutki”

Drogie dzieci

Odpowiedzcie na pytania:

1. Co przytrafiło się lalce Rozalce, misiowi Łatkowi i wyścigówce podczas zabaw z dziećmi?
  2. Za jakimi przedszkolnymi zabawami i zabawkami będziecie tęsknić w czasie wakacyjnej przerwy?

Płyniemy z wiatrem – ćwiczenia oddechowe

Potrzebujemy: połowę ziemniaka, chusteczkę higieniczną, sznurek, patyk do szaszłyków.

W połowę ziemniaka wbijamy patyk do szaszłyków, do którego przywiązujemy sznurkiem chusteczkę higieniczną. Wyjaśniamy dzieciom, że jest to model żaglówki. Dzieci mocno dmuchają na chusteczkę i opowiadają, gdzie chciałyby popłynąć.