Hello Bees! Witajcie Pszczółki!

Zbliża się Wielkanoc, więc chciałam zaproponować Wam w tym tygodniu  wielkanocne zajęcia z języka angielskiego.

Ważnie słówka

Easter– Wielkanoc

Easter bunny wielkanocny zajączek

Easter chick– kurczaczek wielkanocny

Easter egg- pisanka

lamb– baranek

Easter basket– koszyczek wielkanocny

Egg hunt- poszukiwanie jajek wielkanocnych

Zagrajcie w znikającą kartę- wydrukujcie karty obrazkowe, połóżcie je na dywanie i po kolei mównie ich nazwy. Następnie niech rodzic zabierze jedną kartę i pyta: What card is missing? (Która karta znikneła?)

Czym jest zwyczaj Egg hunt?

Dzieci w Wielkiej Brytanii świętują Wielkanoc bawiąc się w zorganizowane specjalnie dla nich konkursy. Nagrodą są oczywiście słodkości. Czekoladowe jajka ( chocolate  eggs)  można zdobyć urządzając właśnie Egg hunt, czyli polowanie na jajka. Rodzice chowają słodkie jajeczka w ogrodzie, a dzieci w wielkanocną niedzielę rano ich szukają.

1. Posłuchajcie piosenkę i powtarzajcie czynności razem z króliczkiem i jego przyjaciółmi:
  2. 2.  Powtarzajcie rymowankę i wykonujcie odpowiednie ruchy:

I’ m the Easter Bunny- one, two, three.

Wskazuj na siebie i odliczaj do trzech

Here are my long ears, look at me!

Udawaj, że gładzisz swoje długie uszy

Here are my eyes and a little pink nose.

Wskazuj na oczy i nos.

I have ten fingers

Machaj palcami.

and I have eight toes.

Wskazuj na palce u stóp.

3. Zagrajcie w memory- wydrukujcie każdą stronę z obrazkiem po dwa razy, wytnijcie. Półożcie obrazki kartą do dołu i szukajcie par takich samych obrazków.