Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zalet czytania z dzieckiem jest mnóstwo:
• Czytanie jest pomocne w rozwoju mowy, słuchu, rozumienia.
• Rozwija wyobraźnię, zdolność koncentracji, uczy dostrzegania szczegółów.
• Poszerzają wiedzę – książki sprawiają, że możemy odpowiedzieć na mnóstwo pytań o otaczającym świecie.
• Jest sposobem na dobry sen – dzieci, które nie oglądają telewizji i nie korzystają z innych elektronicznych urządzeń przed snem zasypiają szybciej.
• Obniża poziom stresu.
• Jeżeli dziecko stanie się aktywnym uczestnikiem historii, damy mu możliwość ćwiczenia podejmowania trudnych decyzji, wnioskowania, podnoszenia poziomu empatii, co później przyda się w codziennym życiu.
• Czytanie to czas sam na sam i świetna zabawa!
Tego dnia przedszkolaki poznały także zasady korzystania z książek i dbania o nie oraz wykonały „minionkowe” zakładki do książki.