Przyłącz się do akcji „Kup Pan szczotkę!” oraz „Podaj mydło!”

Akcję zapoczątkowała Fundacja Redemptoris Missio w Poznaniu, kiedy to w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez polskich dentystów powracających z misji, postanowiono zebrać szczoteczki do zębów dla najmłodszych mieszkańców Afryki.
W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a przede wszystkim chcąc nieść pomoc najbardziej potrzebującym, Przedszkole w Sztutowie podejmuje działanie i przyłącza się do akcji.

„Kup Pan szczotkę”

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem

„Podaj mydło” 

Mydło w kostkach trafi do polskich lekarzy w Afryce, walczących z epidemią Koronawirusa.

Co zbieramy?
Szczoteczki, pasty do zębów i mydło w kostce.

Dla kogo?
Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak dary dotrą do dzieci?
Zabiorą je ze sobą wolontariusze, stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?
Wszyscy!!! Którzy mają wielkie serce, trochę czasu, mnóstwo chęci do działania i chcą wesprzeć innych.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?
Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?
Do 15 listopada 2021 r.

Gdzie możesz przekazać szczotki pasty i mydła?
Proszę zapakuj do woreczka i przynieś do Przedszkola w Sztutowie. Włóż do przygotowanego opisanego kartonu lub przekaż personelowi przedszkola.

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc z całego serca serdecznie dziękujemy!

Kategorie: Komunikaty

Skip to content