Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla malucha.
Ekologiczna ścieżka sensoryczna prowadzi do świata przyrody i zmysłów. Ścieżka to nic innego, jak zróżnicowane podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo doznań. Składa się z kilku odcinków wyłożonych różnymi materiałami przyrodniczymi. Dzieci, poprzez kontakt z różnorodnym materiałem przyrodniczym, mają w zasięgu dłoni namiastkę lasu lub parku. Przez zabawę chcemy poprawić integrację sensoryczną – dotyku, węchu, słuchu, wzroku, zmysłu równowagi, by dzieci mogły później osiągnąć sukcesy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Kategorie: Żabki 2021