Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day obchodzony jest corocznie 4 października. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę jest żywą, czującą istotą, zdolną do odczuwania cierpienia, która również ma swoje prawa.

Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Dzieci w czasie zabaw rozwiązywały zagadki, bawiły się przy muzyce, naśladowały odgłosy zwierząt i sposób ich poruszania się. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – rysunek swojego zwierzaka. Na koniec wybraliśmy się do przedszkolnego ogrodu i pozbieraliśmy kasztany, które zostaną przekazane leśniczemu dla leśnych zwierząt.

Kategorie: Żabki 2021