W ostatnim tygodniu września Biedronki  rozpoczęły  cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć dzieci oglądały prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym Biedronki poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały prac plastycznych związanych z ruchem drogowym. Do podejmowanych działań włączył się również Pan Maciej Marzec który odwiedziła Biedronki . Dzieci poznały atrybuty Policjanta oraz utrwaliły wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie nasz gość rozdał dzieciom odblaski by były widoczne na drodze.

Bardzo dziękuje Panu Marcowi za zaangażowanie w bezpieczeństwo naszych dzieci.

Bezpieczny Przedszkolak

 

 

Skip to content