10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na rolę drzew w środowisku i dbania o zielone płuca Ziemi.
„Żabki” wiedzą jak ważne są dla nas drzewa, dlatego 11 października – jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – uczciły to święto w sposób wyjątkowy. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Przypomniały sobie jakie znamy drzewa i jakie dary od nich otrzymujemy. Następnie wykonaliśmy kodeks „Przyjaciela Przyrody”, zasadziliśmy drzewa i wykonaliśmy zabawy badawcze. Na koniec namalowaliśmy wielkie drzewo i stemplowaliśmy z liści zebranych na spacerze.

Kategorie: Żabki 2021