Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato
przyszła do nas jesień strojna i bogata.
W sadach dojrzewają soczyste owoce
Skropione deszczykiem malowane słońcem.

Jesień, Jesień, Jesień kolorowa
hojnie skarby swoje nam rozdaje
Jesień jesień, jesień kolorowa
płynie ponad krajem…

Biedronki  powitały Jesień. Podczas spacerów  obserwowaliśmy zmieniającą się pogodę, a dzięki darom przyniesionym przez dzieci i rodziców, ta kolorowa pora roku zagościła także w kąciku przyrody. Dary Jesieni nie tylko można było podziwiać, ale też wykorzystywaliśmy je  podczas zajęć. Biedronki  segregowały liście, przeliczały żołędzie, układały rytmy. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakują  dary  jesieni – próbowały jabłek, gruszek i śliwek. Upiekliśmy pyszny jabłecznik, oraz samodzielnie kroiliśmy warzywa na  sałatkę jarzynową.  Biedronki poznały i bawiły się przy piosenkach  o jesieni, tworzyliśmy prace plastyczne utrwalając jesienne kolory.

Witamy Jesień
Skip to content