W dniu 16 marca dzieci z grupy „Żabek” obchodziły Dzień Pandy. Ten sympatyczny zwierzak, który widnieje na logo organizacji WWF, zagrożony jest wyginięciem. Dzień Pandy ma na celu pomóc przetrwać jej w świecie coraz bardziej zdominowanym przez ludzi i cywilizację.
Podczas zajęć dzieci, dowiedziały się ciekawych informacji na temat tego niedźwiedzia bambusowego, między innymi, że: Panda wcale nie zapada w zimowy sen, większość dnia spędza na jedzeniu oraz bardzo lubi spać i przytulać się. Następnie wszystkie przedszkolaki wykonały przepiękne pandy wielkie różnymi technikami plastycznymi. W zabawach ruchowych dzieci zamieniły się w pandy i próbowały je naśladować, pokonywały tory przeszkód. Był to dzień pełen zabawy.

Kategorie: Żabki 2021