Koleżanko, kolego szanuj wodę!!!
Każdą kroplę łap, bo woda to skarb!!

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Już od najmłodszych lat warto uświadamiać dzieci jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi. Ten dzień ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej.
W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, doświadczeniach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta. Poprzez różne działania dzieci dowiedziały się: gdzie mieszka woda, komu i do czego jest ona potrzebna. Poznały proces obiegu wody w przyrodzie a także różne stany skupienia wody. A najważniejsze odkryliśmy w jaki sposób można podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu. Woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

Kategorie: Żabki 2021