Dzieci z grupy „Żabek” wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym – „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, organizowanym przez Główny Inspektor Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych od najmłodszych lat. Głównym założeniem projektu było zrozumienie, czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, a także zwiększenie wiedzy dzieci na temat prawidłowych nawykach higieniczno-zdrowotnych.
W czasie cyklu zajęć dzieci z zainteresowaniem poznawały książeczki przygotowane przez organizatorów oraz zapoznały się z filmem edukacyjnym, w którym bohaterowie: Helenka i Krzyś wprowadzili dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania i rolnictwa ekologicznego. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje ekologiczny produkt, jak wygląda unijny znak EKO, dlaczego warto wybierać zdrowe produkty żywieniowe, jak zdrowo żyć i jak przestrzegać zasad higieny. Dzieci wyszukiwały znak EKO na opakowaniach produktów spożywczych, zapoznały się z „Piramidę zdrowego stylu życia” oraz analizowały jej zawartość a także przygotowywały jedzenie z ekologicznych produktów. Nasze przedszkolaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.

Kategorie: Żabki 2021