„Moja książeczka”
konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców z grupy „Żabek”

CEL KONKURSU:
• rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wrażliwości artystycznej i wyobraźni uczestników,
• promowanie czytelnictwa,
• odkrywanie radości tworzenia i obcowania z książką,
• promowanie twórczości i kreatywności młodych artystów,
• wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych,
• umożliwianie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych,
• zachęcanie do współpracy rodziców,
• rozwijanie kreatywności i pomysłowości dzieci i rodziców.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z grupy „Żabek” i ich rodziców.
2. Konkurs polega na napisaniu bajki lub opowiadania i wykonaniu do niej ilustracji.
3. Ilustracje wykonujemy dowolną techniką, w dowolnym formacie, z zastosowaniem różnorodnych ozdób i technik.
4. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową (prace zbiorowe nie będą podlegały ocenie).
5. Kryteria oceny prac: oryginalność, pomysłowość, zastosowanie ciekawych technik plastycznych, walory estetyczne, zgodność pracy z tematyką.
6. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu.
7. Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą imię, i nazwisko autora pracy.
8. Prace konkursowe należy dostarczyć do Przedszkola do 22.04.2022 r. do wychowawcy grupy.
9. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie nazwiska, wizerunku i prac uczestników na stronie internetowej przedszkola. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane w naszym Przedszkolu.

WYNIKI KONKURSU:
1. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni, spośród dostarczonych prac, laureatów konkursu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 29.04.2022 r.
2. Autorzy prac otrzymają dyplomy oraz książki finansowane ze środków budżetu państwa z projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Koordynator konkursu: Iwona Boszke

Kategorie: Żabki 2021