Coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma problem z prawidłowym funkcjonowanie w zakresie integracji sensorycznej (zmysłowej). Na bazie doświadczeń w pracy w przedszkolach, powstała SIguma – guma sensoryczna Krainy Muzyki, która w połączeniu z wartościową muzyką, poza węchem i smakiem, aktywizuje wszystkie dziecięce zmysły. Jest doskonałym sposobem wspierającym proces terapii, wychowania i nauczania. Dzięki różnorodnym fakturom i możliwościom, pozwala na aktywne słuchanie muzyki, trening małej i dużej motoryki, dzięki zabawom ruchowo – manipulacyjnym. SIguma ma także tą zaletę, że „zbiera” grupę w kole, pomoże zarówno na początku przedszkolnej drogi, ale także zachęci dzieci z niepełnosprawnościami do zabawy w kole. Jest świetną formą integracji grupy, daje mnóstwo radości, rozwija poczucie rytmu,  sprawność ruchową, uczy współdziałania w grupie. ,,Motylki”uwielbiają zabawy z SIgumą!

Nasze ulubione zabawy w przedszkolu
Kategorie: Motylki 2021