Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, dlatego dbanie o nią jest naszym obowiązkiem.
Od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich ekologiczną postawę. Właśnie w tym dniu rozmawialiśmy o tym, jak segregować odpady, posprzątaliśmy plac przedszkolny, na którym porozrzucała odpady „Śmieciucha”. Wykonaliśmy ekologiczne instrumenty oraz pracę plastyczną na temat „Planeta Ziemia”. Nie zabrakło także filmu edukacyjnego o naszej planecie.
To my jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę Ziemię, bo to my jesteśmy jej mieszkańcami. Od nas zależy jak ona będzie wyglądać. Troszczmy się o nią!

Kategorie: Żabki 2021