Gąsienice

W piątek nasze farby i pędzle ponownie miały wiele pracy. Stworzyliśmy trzy gąsienice. Każda z nich jest wyjątkowa, kolorowa i bardzo wesoła. Jesienna gimnastyka buzi i języka pozwoliła nam na zrobienie uśmiechów takich samych, jak u naszych gąsienic.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Biedronki oglądały film w kinie sferycznym – kapsule, w której ekranem są ściany oraz sufit. Dla dzieci było to ogromne wydarzenie, które będą jeszcze długo wspominać. Rodzicom i dzieciom składamy podziękowania za prezenty, wszystkie uściski oraz uśmiechy w ten wyjątkowy dzień! 🙂

Architekci – „Zabawa sztuką”

Zadanie „Architekci” polegało na stworzeniu miniatury znanej budowli. My postawiliśmy na Krzywą Wieżę oraz Piramidę Cheopsa. Niektórym zadanie przypadło do gustu i zaczęli tworzyć własne budowle. W piątek, nasza Ida, samodzielnie stworzyła wieżę do sufitu naszej sali. Brawo! 🙂

Jesień w lesie

„Idzie lasem Pani Jesień i maluje liście w lesie. Te są żółte, te czerwone. A te jeszcze są zielone.” W ramach podsumowania zajęć o jesieni w lesie, Biedronki namalowały las na folii. Taki sposób malowania okazał się wielką uciechą dla wszystkich małych artystów. 🙂

Zbieramy żołędzie

„Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy.” Grupa Biedronki wzięła udział w jesiennym zbieraniu żołędzi i kasztanów dla leśnych zwierząt. W tym celu wybraliśmy się na spacer, gdzie zapoznaliśmy się z dębem i jego owocami.

Poznajemy – kasztanowiec

W poniedziałek (03.10.2022r.) grupa Biedronek zbadała kasztanowca. Na zajęciach sprawdzaliśmy: 1. Czy kasztanowiec jest większy od rodziców? 2. Czy skorupka kasztana kłuje? 3. Ile Biedronek potrzeba, żeby objąć całego kasztanowca? (8 🙂 ) Na podsumowanie zajęć sprawdzaliśmy, czy kasztanami można coś zmalować.

Dzień Drzewa

W naszej grupie Dzień Drzewa okazał się pracowity – przeliczaliśmy kasztany oraz tworzyliśmy kolorowe, jesienne liście z pomocą plasteliny. Na koniec zrobiliśmy sok z jabłek oraz marchwi.

Jesienny wiatr

W tygodniu od 17 do 21 października 2022 r. odbyły się zajęcie edukacyjne w ramach realizacji tematyki kompleksowej ”W co się bawi z nami jesienny wiatr?”. Głównym celem zajęć było poszerzenie wiadomości u wychowanków na temat roli wiatru w przyrodzie i jego wykorzystania przez człowieka.