25 października „Motylki” z „Żabkami” udały się na wycieczkę do Elbląga. Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, które jest zdecydowanie najpiękniejszą częścią Elbląga. Podziwialiśmy uroki Starówki. Zachwyciły nas kamieniczki oraz historia Piekarczyka – legendarnego obrońcy Elbląga.
      Następnie wybraliśmy się do Galerii El na warsztaty pt „Kto to jest artysta?” Podczas wizyty dzieci nawiązały kontakt ze sztuką, oglądając ekspozycję pod okiem artysty. Podyskutowały o artystach, ich „cechach charakterystycznych”, a także o tym, dlaczego są dla nas tak ważni. Końcową częścią zajęć były warsztaty plastyczne, dzięki którym każdy mógł odkryć w sobie twórcę.
      Naszą wycieczkę zakończyliśmy w sali zabaw „MEKSYK”. Radości i frajdy nie było końca. Basen z kulkami, zjeżdżalnie, dmuchane zamki, labirynty to wszystko sprawiło, że dzieci świetnie się bawiły.

Kategorie: Motylki 2022