Dnia 10.02.2023 r. wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Sztutowie. Celem  wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, rozbudzanie  zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z  pracą bibliotekarki, poznały różnego rodzaju książki, wzbogaciły słownictwo w takie pojęcia jak: regał, katalog, encyklopedia. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć nie tylko regały z książkami dla dorosłych ale również obejrzały pomieszczenie z pokaźnym księgozbiorem przeznaczonym specjalnie dla nich.  Dowiedziały się też od pani  bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak  należy zachowywać się w obu tych miejscach oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.  Mieliśmy też okazję obejrzeć stare książki, na jednej z nich widniała data wydania: 1901rok – ta wzbudziła wielkie zainteresowanie ,,Pszczółek”. Na koniec pani bibliotekarka przeczytała wybraną przez dzieci książeczkę oraz pomogła nam wybrać książeczki do wypożyczenia do przedszkola. W podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyliśmy pani Uli wykonaną przez nas  przedszkolu książeczkę z ilustracjami do różnych, znanych nam, bajek.