Muzyka jest wszechobecna w życiu dziecka. Ma ona magiczną moc. Wpływa na emocje, wywołuje różne nastroje i uczucia, jest źródłem wzruszenia, uspokaja, wycisza, ośmiela, pobudza i motywuje do działania.
      Na dzisiejszych zajęciach „Motylki” poznały wielkiego kompozytora i pianistę Fryderyka Chopina, którego mazurki, polonezy na stałe weszły do kanonu światowej literatury muzycznej. Dzieci poznały najważniejsze fakty z życia Chopina, słuchały muzyki klasycznej, rysowały pastelami do utworu „Walc a-moll”. Zapoznały się z wyglądem i brzmieniem pianina. Muzyka wirtuoza inspirowała dzieci do interpretowania muzyki podczas tańca z chustkami. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom, że muzyka Chopina jest wciąż żywa, aktualna, a wielu twórców czerpie z niej inspiracje.

Kategorie: Motylki 2023