16 lutego „Motylki” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Sztutowie. Pani Krysia i Pani Ilona w ciekawy sposób przybliżyły dzieciom sposób korzystania ze zbiorów biblioteki i motywowały do czytelnictwa. Podczas pobytu w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem. Poznały zawód bibliotekarza i zasady zachowania się w bibliotece. Pani Krysia pokazała dzieciom, gdzie znajdują się przeznaczony specjalnie dla nich książki oraz przeczytała bajkę Ezopa o lisie i wiersz A. Fredry „Małpa w kąpieli”. Przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które chętnie oglądały. Pani Krysia zaprosiła dzieci do udziału w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Każde dziecko otrzymało do domu książeczkę, zakładkę oraz czarodziejski długopis. Dziękujemy za spotkanie i miłe przyjęcie.

Kategorie: Motylki 2023