Emocje tworzą jeden z głównych filarów człowieczeństwa, bowiem determinują zachowanie i zdolność uczenia się. Właściwa edukacja emocjonalna sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i zapobiega trudnościom rozwojowym. Wychowanie emocjonalne oznacza akceptowanie emocji, odczuwanie empatii, tworzenie dobrych relacji z innymi oraz uczy nas kochania samego siebie i akceptowania własnej osoby.
      Podczas przeprowadzonych warsztatów, które poprowadziła w grupie Pani Anna Wardyn, nasz przedszkolny psycholog, dzieci uczyły się radzenia sobie ze swoimi emocjami. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć. Zajęcia pomogły dzieciom w rozumieniu ich własnych emocji oraz uczuć i emocji innych osób.

Kategorie: Motylki 2023