Motyle istnieją na naszym świecie od ponad 200  milionów lat!  Ich najstarsze  skamieniałości pochodzą z okresu kiedy żyły dinozaury.   Na samym terenie naszego kraju możemy zaobserwować ponad 3 000 gatunków tego uskrzydlonego owada, a na całym świecie jest ich aż 150 000. Motyle występują na  wszystkich kontynentach z wyjątkiem  Antarktydy.

Dzisiaj ,,Krasnale” poznały wiele ciekawostek z życia motyli. Dzieci wiedzą, że proces rozwoju motyla składa się z czterech głównych etapów: jaja,  larwy (gąsienicy), poczwarki i dorosłego motyla. Tego dowiedziały się z książeczki ,,Bardzo głodna gąsienica”. Wiedzą też, że motyle żyją od kilku dni do kilku tygodni ale niektóre gatunki mogą  żyć  dłużej, nawet do kilku miesięcy. Z filmu ,,Motyle” dowiedziały się, że motyle są pożyteczne, że mamy motyle dzienne i motyle nocne czyli ćmy, że pierwszym wiosennym motylkiem jest cytrynek o żółtej barwie, a najpiękniejszym motylem w Polsce jest Paź Królowej. Na koniec zajęć dzieci ozdobiły swojego motylka z papieru.