Czwartek: Cele: Dziecko: podaje przykłady niespodzianek, jakie może sprawić rodzicom, wypowiada się na określony temat, przygotowuje niespodziankę dla rodziców, -wykonuje kwiatek – koloruje różę dla mamy oraz koloruje i  wycina odznakę dla taty.

1. Co to jest szczęście – rozmowa inspirowana wierszem Krystyny Datkun-Czerniak Szczęście.Rozmowa rodzica z dzieckiem na temat szczęścia, czym jest szczęście. − Co to jest szczęście? − Co dla dziecka jest szczęściem? − Kto jest dla dziecka najbliższą osobą?

Proszę by dziecko wysłuchało wiersz czytany przez rodzica:  Szczęście.

Szczęście to: – uśmiech taty i mamy,

– spadające z drzew kasztany,

– zimne lody w gorący czas,

– udany rysunek,

– i gdy ktoś pochwali nas.

Szczęście to wszystko, co jest dokoła: ludzie, drzewa, przedszkole i szkoła.

Szczęście mam – gdy nie jestem sam!

Szczęście, że jestem tu – na ziemi, pomiędzy ludźmi bliskimi.

Zadanie dla dziecka: Pomyśl:  Z czego ucieszy się mama, a z czego – tata? Zrób coś dzisiaj z czego ucieszy się mama i coś z czego zadowolony będzie tata.

2. Zadanie dla dziecka:  Pokoloruj różę dla mamy i odznakę dla taty. Na pewno będą szczęśliwi!