W piątek 27.09.2022 r. Żabki wraz ze swoimi paniami pojechały na wycieczkę do ZOO do Gdańsku. Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Celem wycieczki była obserwacja oraz czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. ocelota, rysia karpackiego, wilka, goryla, żyrafy, hipopotamy i wiele innych.

Wycieczka była kolejną ciekawą przygodą oraz uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Wycieczka przedszkolaków była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki, ale niektóre też od nadmiaru wrażeń zasnęły w autokarze. Po długim i wyczerpującym dniu, dzieci wróciły  bardzo zmęczone, ale wszystkie z uśmiechem na twarzy. Nasza wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem , ale również lekcją przyrody.

ZOO

Kategorie: Żabki 2022