Witajcie Dzieciaczki!

Posłuchajcie kilka razy piosenki i próbujcie śpiewać razem z wykonawcami. Porozmawiajcie z rodzicami o piosence. O jakich mieszkańcach łąki jest w niej mowa?

Piosenka do nauki ,,Na majowej łące

1.Na majowej łące świerszcze dają koncert

Cyk, cyk, cyk, cyk

Nutkę taką samą zaśpiewamy mamom

Tak jak świerszcze zaśpiewamy mamom.

2.Na majowej łące żabki dają koncert

Kum, kum, kum, kum

Nutkę taką samą zaśpiewamy tatom

Tak jak żabki zaśpiewamy tatom.

3. Na majowej łące boćki dają koncert

Kle, kle, kle, kle

Nutkę taką samą zaśpiewamy mamom

Tak jak boćki zaśpiewamy mamom.

Przyjrzyj się uważnie ilustracji ślimaka. Opisz jego wygląd: muszla, noga,  czułki.

Jeśli chcesz, możesz pokolorować obrazek ślimaka.

Zadanie dla dzieci: Ułóż z kolorowego sznurka (grubej nitki) muszlę ślimaka (skręcanie sznurka). Naklej na kartkę, wytnij i naklej brakujące części ciała. Uzupełnij pracę kredkami lub farbkami.  (trawa, słonko, niebo, tło)

INFORMACJE :

Ślimak winniczek to największy ślimak występujący w Polsce. Zamieszkuje tereny o dużej wilgotności – lasy, parki, ogrody. Żywi się świeżymi liśćmi. Zimuje w ściółce, ukryty pod roślinnością. Ze ślimaków winniczków robi się różne potrawy. Popularne są zwłaszcza w kuchni francuskiej.