Witajcie w ostatnim dniu tygodnia! Wiemy, że z niektórymi z Was spotkamy się w przedszkolu w poniedziałek. Nadal jednak będziemy uczyć zdalnie. Zapraszamy Rodziców do zaglądania na naszą stronę. Codziennie będą jakieś zadania dla dzieci, również dla tych, które będą chodziły do przedszkola. Zachęcamy do wykonywania zadań. Można wybrać te, które  najbardziej Wam się podobają. Nadal czekamy na zdjęcia dzieci i ich prac. Dzięki nim my, jak i inne dzieci,  pamiętamy, jak wyglądacie!  😀 😀 😀 Pozdrawiamy wszystkich Rodziców i nasze ,,Biedroneczki”. Dziękujemy tym, którzy ciągle są z nami!

Prosimy Rodziców o przeczytanie opowiadania Ewy Stadtmuller „Smok łąkowy wielogłowy”.

OPOWIADANIE EWY STADMÜLLER „SMOK ŁĄKOWY WIELOGŁOWY”

– Co można robić na łące?

– Jakie zwierzęta i kwiaty można tam zobaczyć?

– Dlaczego owady lubią kwiaty?

Owady lubią kwiaty, bo znajdują na nich pożywienie: pyłek i nektar. Jednocześnie przenoszą pyłek na inne kwiaty, co umożliwia ich zapylenie. To bardzo ważne dla kwiatów. Dopiero po zapyleniu bowiem mogą powstać owoce. To dlatego kwiaty przyciągają do siebie owady na różne sposoby, np.: poprzez piękne kolory, aromatyczny zapach i pyszny, słodki pyłek.

Słuchanie utworu „Lot trzmiela”. Opisywanie wrażeń. Określanie tempa, nastroju, wymienianie nazw owadów, które wydają dźwięki podobne do tych usłyszanych w utworze.

Kolorowanie wybranego przez siebie obrazka owada, zwierzątka lub rośliny, które można zobaczyć na łące.